24Lip/16

Wieprza po ulewie

Po lipcowych ulewie poziom wody w Wieprzy znacznie wzrósł. Woda w rzece zmieniła swój kolor na brązowy, a to wszystko przez szybko napływającą wodę z okolicznych rowów oraz pól. Przeszkody, w postaci przewalonych drzew, które wcześniej nie były możliwe do pokonania z kajaka można było swobodnie ominąć, gdyż przykryła je rzeka. Miejscami Wieprza zalała również okoliczne łąki oraz pola. Na szczęście poziom wód powoli wraca do naturalnego stanu.

Spływ Wieprzą

Spływ kajakowy Wieprza

Kępice- Korzybie Wieprza

25Lip/15

Magiczna Wieprza!

Dzisiejsza Wieprza zachwyciła nas, jak i naszych „kajakersów” swoim mrocznym obliczem. Pomimo deszczowego i burzowego poranku udało się wypłynąć kajakami na wody Wieprzy. Dla tak magicznych widoków warto było wsiąść do kajaków 🙂

Spływy kajakowe Wieprza

kajaki Wieprza

Spływy kajakowe Wieprza

 

22Lip/15

Spływ z najmłodszymi? Jak najbardziej!

Zastanawiasz się, czy wybrać się z rodziną, w tym z małym dzieckiem na spływ kajakowy? Jeśli tak, to trafiłeś świetnie!

Spływ kajakowy rzeką Wieprzą

Oferowane przez nas do wypożyczenia kajaki VISTA posiadają specjalne, dodatkowe siedzenie dla dziecka, które zapewni mu bezpieczeństwo, a wiosłującym nie będzie krępowało ruchów. Do tego kamizelka asekuracyjna dla malucha oraz odpowiedni wybór trasy i można bez problemu udać się na spływ kajakowy z całą rodziną.

Jest to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcieliby zabrać ze sobą swoje najmłodsze pociechy 🙂

Spływ kajakowy Wieprza

19Lip/15

Jak kajaki to tylko VISTA!

Na rynku dostępne są różne rodzaje kajaków. Początkującemu kajakarzowi bardzo trudno ocenić jakość kajaków, które oferują wypożyczalnie sprzętu turystycznego.
W przypadku spływów jednodniowych kajakarze nie odczuwają różnicy w jakości kajaków. Natomiast w przypadku spływów kilkudniowych jakość kajaka ma ogromne znaczenie.

Spływy kajakowe Wieprza

Dlatego też gorąco polecamy kajaki VISTA, które są niezwykle wytrzymałe oraz wygodne podczas spływów. Są to kajaki polietylenowe dwuosobowe , które posiadają otwarty, obszerny kokpit. Dodatkowo kajaki te są bardzo pakowne, co ma znaczenie przy dłuższych wyprawach.

Spływy kajakowe Wieprza

Jedną z największych zalet tych kajaków są wytrzymałe, usztywnione siedzenia, które wyścielone są miękkimi nakładkami neoprenowymi ze składanymi oparciami. To właśnie te siedzenia w porównaniu do innych kajaków zapewniają niesamowity komfort podczas spływów.

Spływy kajakowe Wieprza

Dodatkowo ceniona jest niska waga tych kajaków oraz wmontowane rączki w kajaku ułatwiają transport kajaków podczas przenosek, które niejednokrotnie zdarzają się na trasach spływu.

Spływy kajakowe Wieprza

Kajaki VISTA mają możliwość dołączenia dostawki (siedziska), które stanowi dodatkowe siedzenie dla dziecka. Jest to idealne rozwiązanie dla rodziny, która chce zabrać na spływ kajakowy swoje najmłodsze pociechy.

Ponadto dzięki dużej zwrotności kajaków VISTA bez problemu spłynie nim również kajakarz w pojedynkę.

Wybierając kajaki VISTA na spływ kajakowy z pewnością będą Państwo zadowoleni z ich użytkowania podczas spływu!

18Cze/15

Rzeka Pokrzywna- przedsmak rzeki Wieprzy

Miejscowość Glewnik to idealne miejsce na rozpoczęcie spływu dla osób chcących przemierzyć również rzekę Pokrzywnę, która stanowi jeden z dopływów rzeki Wieprzy. Przed wyruszeniem na spływ rzeką Pokrzywną warto zorientować się jaki jest poziom wody. W suchych okresach bywają odcinki na których można brodzić po kostki w wodzie. Wówczas żmudne i uciążliwe staje się wiosłowanie i o wiele prostsze jest wyjście z kajaka i przeciągnięcie go przez te odcinki. W przypadku niskiego stanu wody odczuwalne są również znajdujące się w wodzie kamienie, które pokrywają dno rzeki.

Rzeka Pokrzywna warta jest przemierzenia, gdyż stanowi wspaniały wstęp przed wpłynięciem na wody rzeki Wieprzy.

Spływ rzeką Wieprza

Miejsce rozpoczęcia spływu- Glewnik

Wypożyczalnia kajaków Wieprza

Spływ kajakowy rzeką Wieprza

17Cze/15

Przeszkody na Wieprzy cz. 1

Wybierając na spływ kajakowy rzekę Wieprzę za miejscowością Kawka natrafimy na przeszkodę przy której należy przenieść kajaki. Jest to elektrownia wodna w m. Biesowice, która jest najstarszą elektrownią znajdującą się na rzece Wieprzy. Została ona wybudowana w 1905 roku.

Przenoska przy elektrowni wodnej jest uciążliwa i trudna, przede wszystkim ze względu na brak infrastruktury ułatwiającej wyciągnięcie kajaków,  a także  uwagi na 100 m odcinek leśny przez który należy przenieść kajaki. Wodowanie kajaków jest możliwe dopiero ma małej łące za ogrodzeniem elektrowni.

Trud włożony w przeniesienie kajaków zostanie jednak wynagrodzony malowniczymi widokami terenów leśnych.

 Spływ Wieprzą

Wieprza kajaki

06Cze/15

Spływ Wieprzą do morza

W końcu przywitało nas prawdziwe lato. Za oknem 30 stopni, świeci piękne słoneczko, więc pogoda idealna na spływ kajakowy. W taki dzień jak dzisiaj spłynięcie kajakiem stanowi czystą przyjemność.

Zapraszamy do spływów kajakowych rzeką Wieprzą i wpłynięcie na wody Morza Bałtyckiego. Przepłynięcie Wieprzy stanowi wspaniały sposób na spędzenie urlopu na łonie natury.

Spływ kajakowy Wieprza